Darbs Nīderlandē:latviešu pieredze

Kopš 15. maija esam Nīderlandē, un kopš 1.jūnija mēs te strādājam, pelnām naudu tālākam ceļam. Oktobrī apritēs divi gadi kopš mēs devāmies prom no Latvijas pasaulē. Esam gan braukuši ar velosipēdiem pāri Indijai un nedaudz arī pa Malaiziju, ceļojuši un strādājuši brīvprātīgo darbu Malaizijā, Francijā, Itālijā un Kanāriju salās, gan arī apskatījuši Taizemi, Honkongu un Itāliju.

Un tad, 2015. gada pavasarī, mūsu bankas konti sāka kaukt pēc vairāk naudas. Tad nu mēs arī nolēmām, ka ir jānopelna, lai varam turpināt ceļot un tajā pašā laikā arī nopietnāk pievērsties mūsu nākotnei un sapņiem – atrast savu veidu kā kļūt pašiem sev par noteicējiem un priekšniekiem.

Esot Kanāriju salās kā brīvprātīgie, mēs atradām darbu un vienojāmies par naudas lietām un termiņiem. Taču vien pāris dienas pirms darba gaitu uzsākšanas, teiksim tā, no mums atteicās. OK,nu nekas, jo pastāvēja arī citas iespējas: doties uz kādu citu Eiropas valsti vai meklēt citu darbu Kanāriju salās.

Pēc pāris dienu pārdomām un sarakstes ar paziņām un draugiem, atcerējāmies pāri, kuru mašīnu nostopējām pagājušajā gadā, kad uz neilgu laiku bijām iegriezušies Latvijā. Pāris brauca uz Cēsu pusi, savukārt mēs uz Balviem. Un kamēr braucām, mēs viņiem pastāstījām par saviem piedzīvojumiem, savukārt viņi mums – par savu dzīvi un darbu Nīderlandē. Pāris teikumos arī pastāstīja, kā viņi tur ir atraduši darbu. Izklausījās ļoti vienkārši – atrodi aģentūru, viņi tevi nodrošina ar darbu un dzīvesvietu, un arī transportu uz un no darba. Tavā vietā nokārto arī dokumentus.

Aizrakstījām vienai aģentūrai, kuras pārstāvji pagaidām nevarēja dot skaidru atbildi par darbu, jo tuvākajām divām (vai vienai) nedēļām darbinieki nebija nepieciešami. Neskatoties uz šo neskaidro atbildi, nopirkām biļetes no Kanāriju salām uz Amsterdamu. Vienam no mūsu draugiem Amsterdamā bija tukšs dzīvoklis, kurā mēs varējām mitināties un uz vietas turpināt kārtot darba jautājumus, pie reizes arī apskatot pasaulslaveno lielpilsētu Amsterdamu!

Pēc nedēļas ilgas dzīvošanas Amsterdamā darbs bija atrasts un vēl pēc dažām dienām braucām uz pilsētiņu, kurā atradās mūsu darbs.

Un tagad varam teikt – jā, tik vienkārši iekārtoties darbā bija arī mums. Un par mūsu aģentūru, darba vietu un cilvēkiem apkārt sakām tikai labus vārdus! Un pats interesantākais – tepat, ar mums, strādā arī tas pats pāris, ko pirms gada satikām Latvijā, stopējot! Pasaule ir maza, un Nīderlande ir vēl mazāka!

Strādājam te jau divus ar pusi mēnešus, un paliksim te līdz novembra beigām. Dienas un nedēļas paskrien ātri, tā kā pēdējā darba diena pienāks salīdzinoši ātri.

Pārpublicēts no: unabaufala.wordpress.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.