RBSSKALS personāla vadītāja: Vakances ir grūti aizpildīt

Pēdējos gados darba meklētāji kļūst ambiciozāki, tāpēc arvien svarīgāka ir uzņēmuma reputācija un spēja novērtēt savus darbiniekus ikdienā, saglabājot viņu lojalitāti

Tā uzskata būvniecības uzņēmumu RBSSKALS Grupas personāla vadītāja un a/s RBSSKALS valdes locekle Dace Upeniece. Viņai personālvadībā patīk tas, ka tā ir tik dažāda – nevienu dienu nav rutīnas. «Es ikdienā kontaktējos ar visiem grupas uzņēmumu darbiniekiem, esmu iesaistīta jaunu darbinieku meklēšanas procesā. Tik daudzus gadus to darot, jau šķiet, ka nekas vairs nevar pārsteigt, bet joprojām ir cilvēki, kuriem tas izdodas. Tas priecē,» viņa saka.

Vīriešu pasaule

Būvniecība ir nozare, kur noteicošais spēks un vārds ir «stiprajam dzimumam». Būvinženieri un citi tehniskie speciālisti nozarē lielākoties ir vīrieši, taču vadīt projektus un darbus būvlaukumā var arī sieviete. Dace novērojusi, ka pēdējā laikā arvien biežāk meitenes izvēlas studēt būvniecību, bet reālajā dzīvē viņas tomēr vairāk orientējas uz biroja darbu, piemēram, būvprojektu finanšu kontroli, tāmēšanu, projektēšanu un projekta dokumentācijas vadību. Sievietei aktīvajā būvniecībā nākas sevi apliecināt sūrāk, atkārtoti pierādot, ka viņas tehniskās zināšanas, domu gājiens un argumenti ir līdzvērtīgi kolēģiem. «Mūsu uzņēmumā arī sievietes ieņem nozīmīgus projektu vadības amatus, par ko man ir prieks, jo uzskatu, ka sievietēm piemīt dabas dots talants samierināt, būt vidutājai un piedāvāt kompromisu. Sievietes vairāk orientējas uz kvalitatīvu procesu, nevis uz uzvaru vai rezultātu. Ne vienmēr kompromiss ir pats labākais risinājums, bet dažkārt tas ir nepieciešams, lai procesi virzītos uz priekšu,» saka Dace.

Zināšanas un pieredze

Neatkarīgi no tā, ka bezdarbs Latvijā joprojām ir samērā liels, izsludinot konkursu par kādu vakanci, to ir grūti aizpildīt, jo īpaši tad, ja tā ir kādā specifiskā būvniecības nišā un tiek meklēts, piemēram, vājstrāvu, siltumapgādes, vēdināšanas tīklu u.tml. inženieris. «To ir grūti mācīties, iespējams, tāpēc arī šīs specialitātes izvēlas retāk. Tā vietā jaunieši labāk izvēlas studēt vispārējo celtniecību. Interesanti, ka krievu tautības cilvēki biežāk izvēlas studēt specializēto būvniecību, nekā latvieši,» teic Dace.

Visu rakstu Katra diena nes ko jaunu lasiet 30. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.