Desmit veidi, kā ātrāk tikt vaļā no parādiem

Kurš gan nevēlas ātrāk atbrīvoties no saviem parādiem! Lai gan parādsaistības mūsdienās ir ierasta lieta, parādi bieži mums sagādā pamatīgas galvassāpes., tāpēc tīmekļa vietne «Lifehack» apkopojusi desmit vienkāršus veidus, kā ātrāk un bez pārmērīgas piepūles samazināt parādu nastu.

1. Vispirms sedziet tos parādus, par kuriem jāmaksā lielāki procenti

Parādu sloga samazināšana ir grūta, un vēl grūtāka tā mēdz būt gadījumos, ja jums par saviem parādiem nākas maksāt lielus procentus. Tāpēc ir vēlams censties, iespēju robežās, vispirms dzēst parādus ar lielākām likmēm, jo ilgtermiņā tas jūsu parādu padarīs nedaudz lētāku. Ja par vienu kredītkarti jums procentos jāmaksā 50 eiro mēnesī, bet par otru – 30 eiro, vispirms sedziet pirmo parādu un iegūstiet iespēju perspektīvā samazināt savus izdevumus, tādējādi atvieglojot arī citu parādu dzēšanu.

2. Izvērtējiet savus ienākumus un izdevumus

Rūpīgi izvērtējiet un salīdziniet savus ienākumus un izdevumus. Pierakstiet savus mēneša ienākumus un izdevumus. Jūs būsiet pārsteigs par to, cik daudz naudas jūs patiesībā tērējat lietām, bez kurām var gaužām mierīgi iztikt! Apkopojot šādu informāciju, jums būs skaidrs priekšstats par to, cik tieši naudas pēc visiem izdevumiem paliek parādu dzēšanai.

3. Izveidojiet parādu atmaksas stratēģiju un turieties pie tās

Pēc ienākumu un izdevumu analīzes veikšanas ir laiks koncentrēties uz parādu atmaksas budžeta un stratēģijas izveidošanas. Piemēram, ja jūsu ienākumi ir 1000 eiro mēnesī, bet ikdienas izdevumu apjoms veido 800 eiro – jums parādu segšanai katru mēnesi ir pieejami 200 eiro. Šādā situācijā ļoti vērtīgi ir iztēloties, ka jūsu ienākumi mēnesi veido 800 eiro, tādējādi jūs nejutīsiet, ka parādu dēļ kaut kas tiek zaudēts.

4. Atbrīvojieties no vismaz viena paraduma pirkt kādu lietu

Ikvienam no mums patīk sevi iepriecināt, vai tas būtu, piemēram, baudot rīta kafiju pa ceļam uz darbu vai abonējot mūzikas žurnālus. Izvēlieties vienu šādu prieciņu, bez kura var iztikt un atsakieties no tā! Tā kā jums joprojām būs virkne prieciņu, viena zaudēšana lielas grūtības neradīs. Piemēram, ja jūsu ik rīta kafija līdzi ņemšanai maksā 1,5 eiro, tad atteikšanās no šī paraduma nedēļā ļaus jums ietaupīt 7,5 eiro, bet mēnesī – 30 eiro.

5. Apsveriet iespēju palielināt savus ienākumus

Ja pieaugs jūsu ienākumi, palielināsies arī iespējas atdot parādus ātrāk. Iespējas ir vairākas – prasīt algas pielikumu, meklēt citu darbu vai atrast vēl vienu darbu. Tomēr ir arī citas iespējas kā nopelnīt nedaudz vairāk. Piemēram, pastāv iespēja kādam izīrēt lieko istabu jūsu mājoklī. Tāpat iespējams pārdot jums nevajadzīgās lietas vai piepelnīties ar dažādiem gabaldarbiem.

6. Netērējiet vairāk ar nopelnīto

Daudziem cilvēkiem grūti sanāk dzīvot atbilstoši saviem līdzekļiem, tāpēc viņi regulāri iztērē vairāk nekā nopelna, tādējādi vēl vairāk palielinot savu parādu slogu. Lai nepieļautu šādu situāciju nepieciešama apņēmība katru mēnesi netērēt vairāk par nopelnīto.

7. Uzlabojiet savu kredītvēsturi

Kredītvēstures uzlabošana ir lielisks veids, kā samazināt savus parādus. Labāka kredītvēsture nozīmē kredītu procentu likmju samazinājumu. Piemēram, ja jūsu kredītkartes procentu maksājumi mēnesī samazinās par 20 eiro, gadā tas ļauj ietaupīt 240 eiro. Kredītvēsturi palīdzēs uzlabot laicīga esošo parādu atmaksāšana, kā arī atbildīga aizņemšanās.

8. Netērējiet visu, kas jums ir

Ja jums paliek pāri nauda, necentieties sevi iepriecināt, nopērkot kādu jaunu lietu. Tā vietā liekos līdzekļus novirziet parādu segšanai. Šāda pieeja ļaus jums no parādiem atbrīvoties ātrāk, un jūsu finansiālā situācija vēl nedaudz vairāk pietuvosies vēlamajai.

9. Esiet disciplinēts

Centieties lieki neaizņemties un neveidojiet jaunus parādus, pirms neesat dzēsuši esošos. Turieties pie sava budžeta un vienmēr rūpīgi apdomājiet vai tiešām jums ir nepieciešams aizņemties vēl.

10. Beidziet domāt par to

Netērējiet savu laiku nepārtraukti domājot par saviem parādiem – tas tikai radīs lieku stresu un sajūtu, ka jums nav kontroles pār situāciju. Izveidojiet parādu atmaksas plānu, beidziet par to domāt un vienkārši maksājiet. Jūsu parāds samazinās ar katru dienu, tāpēc nav nepieciešams par to lieki raizēties

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.