Kā iemantot finansiālu stabilitāti? 14 dienu plāns sava maciņa sakārtošanai

Lai veiksmīgi pārvaldītu savas finanses un baudītu tādu dzīves kvalitāti, kāda pie konkrētajiem ienākumiem un sadzīves apstākļiem ir pieejama, vitāli svarīgi apgūt prasmi plānot savus ienākumus un izdevumus. Nav noslēpums, ka vairumam no mums ar naudas līdzekļu pārvaldīšanu nesokas tik labi, kā gribētos. Lūk, Business Insider konsultantu veidotais 14 dienu finanšu plāns, kas uzlabos tavu materiālo situāciju un, iespējams, sniegs arī jaunas iespējas!

Katra no plāna dienām paredz noteikta uzdevuma izpildīšanu, ļaujot pakāpeniski uzlabot savas finanšu pārvaldīšanas prasmes. Sāc ar ienākumu un izdevumu apkopošanu un to starpības apzināšanu, veidojot tālāko budžetu.

Tāpat plānā ir atvēlēta vieta uzkrājumu veidošanai, kā arī neplānotu pirkumu apzināšanai, kam bieži vien tērējam lielāko daļu savu brīvo līdzekļu.

Jāpiebilst, ka Business Insider piedāvātajā plānā ietvertas arī idejas ienākumu palielināšanai, kā arī jauno naudas tērēšanas paradumu nostiprināšanai ikdienā.

Protams, turpinājumā minētos uzdevumus vari izpildīt arī vienas vai divu dienu laikā, veltot savu finanšu sakārtošanai vairāk laika un uzmanības, taču, kā apgalvo eksperti, tieši 14 dienu plāna ievērošana ļaus nostiprināties jauniem naudas tērēšanas un pārvaldīšanas paradumiem, kas novērsīs nelietderīgu un nepārdomātu līdzekļu izšķiešanu. Lai izdodas!

Pirmā diena – analizē savus ienākumus un izdevumus, apzinot ikdienas tēriņus mēneša garumā!

Otrā diena – izveido sistēmu, pēc kuras ik dienu pārbaudīt iztērētos līdzekļus (čeku krāšana, internetbankas pārbaudīšana, tēriņu pierakstīšana u.c.).

Trešā diena – pievieno izdevumiem arī savus ikmēneša līzinga maksājumus, maksājumus, kas nepieciešami kredītu un aizdevumu segšanai u.c.

Ceturtā diena – izvērtē, kādi ir tavi brīvie līdzekļi, un sadali budžetu pa nedēļām!

Piektā diena – izlem, no kā vari atteikties, lai iekrātu naudu!

Sestā diena – nosaki summu, no kuras vari atļauties atteikties, noguldot to uzkrājumos!

Septītā diena – izveido automātisku uzkrājumu veidošanas plānu!

Astotā diena – atrodi vienu veidu, kā palielināt savus ienākumus!

Devītā diena – konsultējies ar finanšu ekspertu par naudas līdzekļu noguldīšanu, taviem uzkrājumiem pamazām veidojot peļņu!

Desmitā diena – izvērtē savu kredītvēsturi!

Vienpadsmitā diena – aplūko savu bankas kontu izrakstus, pārlūkojot maksājumu vēsturi mēneša garumā!

Divpadsmitā diena – sašķiro visus finanšu dokumentus, apkopo paroles un citus būtiskus datus, lai tie būtu kārtībā!

Trīspadsmitā diena – ja tas vēl nav izdarīts, apdrošini savu veselību!

Četrpadsmitā diena – izveido tuvāko maksājumu kalendāru mēnesim, fiksējot datumus un summas, kā arī laikus plānojot lielākus pirkumus un izdevumus kopumā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.