Kādi atslēgvārdi un kāpēc svarīgi tavā CV?

Sakarā ar darba meklēšanas dokumentācijas apriti interneta vidē un glabāšanu elektroniskā formātā, atslēgvārdi kļuvuši ļoti svarīgi gan tavā CV, gan pieteikuma vēstulē, gan LinkedIn profilā. Ikdienā atslēgvārdi ir galvenais veids kā mēs meklējam informāciju dažādos meklētājos. Tāpat arī personāla atlases speciālistam, saņemot pieteikumu vai apskatot tavu profilu, atslēgvārdi ir galvenais identifikators, lai, ātri pārlaižot skatienu, noteiktu, vai kandidāts būs izskatāms vai nē.

Personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma «DarbaGuru» speciālisti skaidro, kāpēc pareizo atslēgvārdu lietošana ir svarīga darba meklētājam vai kandidātam, kurš meklē karjeras iespējas citā uzņēmumā.

Mūsdienu lielajā informācijas plūsmā būt pamanāmam var tikai ar labi strukturētu, pareizi akcentētu vai kreatīvu pasniegšanas veidu. Tāpēc arī savā CV, pieteikuma vēstulē vai profilā izvieto informāciju tā, lai tā būtu labi pārskatāma:

lieto virsrakstus un apakšvirsrakstus, uzskaitījumu pa punktiem, atkāpes;
izvairies no gariem teikumiem vai plašiem aprakstiem;
izmanto pareizos atslēgvārdus.

Kā zināt, kurus atslēgvārdus jāizmanto?

1. Spoguļošana

Vispareizākais un efektīvākais variants ir rūpīgi caurskatīt konkrētā amata vai pozīcijas darba aprakstu. Kā arī, ja tu grasies kandidēt uz kādu vakanci, rūpīgi izlasi darba sludinājumu un ieliec savā pieteikuma vēstulē un CV tieši tos atslēgvārdus, kas lietoti sludinājumā un kas, protams, sakrīt ar tavām zināšanām un pieredzi.

No saskarsmes psiholoģijas zinām, ka vislabāko kontaktu komunikācijā var nodibināt apzināti vai neapzināti spoguļojot sarunas biedru, t.i., atdarinot pozas, žestus, pielāgojoties runas tempam, skaļumam u.tml. Tāpat arī kandidātiem savā pieteikumā vai profilā vēlams atspoguļot darba devēja gaidas, izcelt tieši tās kvalitātes, tieši to pieredzi vai zināšanas, kas ir nepieciešamas konkrētajam darbam.

Piemēram, ja darba sludinājumā prasīta pārdošanas darba pieredze 5 gadi, tad pieteikuma vēstulē jābūt teikumam – «Man ir vairāk nekā 5 gadu pieredze pārdošanā», neskatoties uz to, ka CV pēc gadskaitļiem tāpat tas ir redzams.

2. Nozares leksika, termini

Izmantojiet industrijai vai nozarei specifiskos nosaukumus. Piemēram, ja sludinājumā ir prasīta pieredze darbā ar datu bāzes vadības sistēmām (DBVS), tad miniet PostgreSQL, MySQL, Oracle vai citus saistītos nosaukumus.

3. Pakārtot mērķim nevis pagātnes pieredzei

Ja esi nolēmis mainīt karjeru, tad ir svarīgi izvēlēties atslēgvārdus, kas attiecas uz tavu mērķi nozarē, nevis uz iepriekšējo karjeru. Nav jāizstāsta pilnīgi viss, ko esi darījis, proti vai zini, bet jāizceļ tieši tās kompetences, kas noderīgas karjeras virzībai.

4. Dinamikas piešķiršana

Izmanto darbības vārdus, kas piešķir CV dinamiku, liecina par attīstību un mērķu sasniegšanu. Piemēram, «es vadīju», «tika sasniegti», «optimizētas», «izstrādāju».

Avots: apollo.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.